bird
image
image
1 2 3

Toshiba Notebook Servisi ve Toshiba Notebook Tamiri

Toshiba notebook servisi ve tamiri

Ktservis notebook servisi olarak Toshiba notebooklara da garanti haricinde servis hizmeti vermekteyiz.Toshiba notebooklar genel olarak çok arıza yapmayan sağlamlığıyla
bilinen ürünlerdir.Toshiba marka notebook larda arızaların çoğunluğuda bakım yapılmaması nedeniyle soğutma devresinin düzgün çalışmaması nedeniyle oluşan aşırı
ısı kaynaklıdır.Toshiba notebook servisinde yaptıracağınız bakım işlemi sizi oldukça yüksek onarım maliyetlerinden kurtaracaktır.

Ktservis özel Toshiba notebook servisi olarak Toshiba notebook larda en çok karşılaştığımız sorunlar ve çözümlerimiz.

Toshiba notebook lcd ekranında dikey veya yatay çizgiler oluştu (bazen her ikiside olabilir)
Toshiba notebooklarda bu sorun ekran arızalarında oluşur.Toshiba teknik servisimizde yarım saat içerisinde ekran değişimi yapılarak çözülebilir.

Toshiba ekranın da görüntünün gidip gelmesi görüntünün bozulması ,katlanması
Toshiba notebooklarda bu sorun genellikle lcd kablo kırılması veya bozulması sonucunda oluşur.Firmamızda 1-2 iş günü içerisinde yeni ekran data kablosu değişimi ile sorun çözülebilmektedir.

Toshiba notebook hiç çalışmaması elektrik gelmemesi
Toshiba notebook unuzun hiç çalışmamasının sebebi Toshiba notebook adaptörünüzün arızalı olması veya Toshiba notebook un anakart arızası olabilir.Adaptörünüz arızalı ise orjinal Toshiba marka adaptör satın alarak sorununuzu çözebilirsiniz.Anakart arızaları 2 ila 10 iş günü arasında onarılabilir.

Toshiba notebook ekran menteşe kırılması kasa ayrılması
Toshiba notebook ekran menteşesi yenisi ile değiştirilir , plastik veya metal aksamlarda kırıklar varsa onlar onarılır.Plastik aksamın yenisi ile değişimi istenirse 4-6 hafta arasında Toshiba dan temin edilip değiştirilir

Toshiba notebook ekran çözünürlüğünün düşmesi ve ayar tutmaması, Toshiba notebook unuzun eskiden açtığı oyunları açmaması
Notebook anakartı üzerinde ki ekran kartının soğuk lehime düşmesi sonucu oluşur. ( çok nadir harici modüllü kartlarda olabilir)Ekran kartı çipsetinin sökülerek reballing işlemi yapılıp tekrar anakarta lehimlenmesi ile tamir edilir.

Notebook a sıvı (çay,süt.gazoz,su) dökülmesi
Toshiba notebook a sıvı döküldüğü anda cihazın adaptörünün ve pilinin çıkarılması hayati önem taşımaktadır.Sıvı ile temas eden Toshiba notebook anakartının elektrik ile bağlantısı zamanında kesilmişse dökülen sıvı herhangi bir parçanın bozulması durumu görülmez.Sadece anakart üzerinde oksitlenme olur ve bunada çok kısa sürede müdahale edilirse cihaz çalışır hale getirilir.Sıvı ile temas eden Toshiba notebooklarda klavye büyük bir ihtimalle arızalanır ve değiştirilmesi gerekir.Anakart üzerindeki oksitlenmiş parçalar yerinden sökülüp temizlenir ve söküldüğü yüzeyde temizlenir se genellikle değişim gerekmeden anakart çalıştırılabilir.

Toshiba notebook yanlış bios yükleme veya bios yükleme sırasında elektrik kesilmesi
Notebook un bios yazılımının bozulması durumunda anakart üzerindeki bios entegresi sökülür ve eprom programlayıcı da yeniden proglamlanarak yerine takılır.

Lcd ekran çatlaması ,kırılması, ölü pixel oluşumu,mürekkep akmasına benzer alanlar oluşması
Ekran kırılması çatlaması veya piksel oluşumu durumlarında ekran yenisi ile yarım saat içerisinde değiştirilerek sorun çözülebilir.Notebook ekranlarının kırılması durumunda tamiri olmamaktadır.

Toshiba optik okuyucu, optik sürücü Cdrom, Dvdrom, Dvd-Writer yazma arızası
Optik okuyucular uzun süreli kullanım sonucu arızalanan ürünlerdir.Bazen optik okuyucu lens kirlenmesi ilede bozulabilir bu durumda optik okuyucu lensin hafif nemli kağıt mendil ile silinmesi sorunu çözebilir.Bunun haricindeki durumlarda yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

Notebook ta ses çıkmaması (hoparlörden ve kulaklık hackında ses alınamaması)
İlk önce ses aygıt yazılımının düzgün yüklendiğine bakalım, kulaklık çıkışında herhangi bir kırıklık veya kırılmış ses jack olup olmadığını kontrol edelim. Bunlarda sorun yok ise o zaman anakart üzerinde onarım yapılarak sorun çözülebilir.

Usb, Seri, Network, lan portların arızalanması
Arızalı portların yenisi ile değiştirilerek sorunlar çözülebilir.Eğer portlar sağlam ve yinede çalışmıyorlarsa anakart onarımı gerektirir.

Toshiba notebook işletim sistemi kurulumu (lisanssız yazılımlar yüklenmemektedir) Toshiba notebook sürücülerinin yüklenmesi, güncellenmesi Toshiba notebook driverlerinin yüklenmesi, güncellenmesi
Ktservis notebook servisimizde bu tür yazılım yüklemeleri kısa sürede ve uygun maliyetle yapılmaktadır.

Toshiba notebook harddiski bozuldu,notebook un yavaş açılması ve çalışırken yavaş çalışması ,Toshiba notebook'un işletim sistemi açılmıyor
Harddisk in yenisi ile değiştirilmesi durumunda sorun kesin çözülür.Bazen bad sectör içeren harddiskleri onarma işlemi yapılabilir ama bu sağlıklı bir çözüm değildir.


Toshiba notebook hiç açılmıyor.Toshiba notebook hiç çalışmıyor
Toshiba notebook un adaptörünü ram ini kontrol edelim.Bataryasını çıkartarak çalıştırmayı deneyelim yinede çalışmazsa anakart arızalıdır ve servisimizde onarım yapılması gerekir.

Toshiba notebook ekran ışığı az Toshiba notebook ekran ışığı zayıf
Ekran ışığı klavyeden kontrol edilebilmektedir.İlgili yazılımın yüklü olup olmadığını kontrol edelim.Yazılım tamam ve klavyenin ışık kontrol tuşunu çalıştığından eminsek donanımsal bir arızadır ve servise başvurmanız gerekir.

Toshiba notebook harddisk yedek alma, Toshiba notebook bilgi yedekleme Toshiba notebooktaki bilgiler silindi,Toshiba notebook bilgi kurtama data veri kurtarma
Harddisk teki bilgileri usb den bağlanan bir flaş bellekle yedek alabilirsiniz.Silinmiş veya harddisk bozukluğundan dolayı ulaşamadığınız bilgiler için firmamız konusunda uzman çözümortakları ile çalışarak sorununuzu çözmede yardımcı olabilir.

Sorun: Yurtdışından alınan Toshiba notebook a türkçe klavye takılması, İngilizce klavyenin türkçe klavye yapılması
Notebook q türkçe klavye stickerını tuşlarınızın üzerinde yapıştırarak sorunu çözebilirsiniz


Ktservis notebook servisimize gelen ürünleriniz, ücretsiz arıza tespiti sonrasında onayınız doğrultusunda işleme alınır. İşlem süresi minimum 1 maksimum
10 iş günüdür. Yedek parça gereken durumlarda ihtiyaç süresi sizin ile paylaşılır ve onay alınır.

Türkiye’nin neresinde olursanız olun cihazınızı en yakın Mng kargo şubesine ktservis karşı ödemeli olarak teslim edin.Ürün bize ulaştıktan sonra
size onarım süresi ve fiyat verelim fiyatı kabul etmezseniz veya biz ürünü onaramazsak hiç bir ücret almadan cihazı tekrar mng kargo ile size yollayalım
Dönüş kargo ücreti tarafınıza ait olacaktır.